Wednesday, December 31, 2014

It arrived!

W ostatni piątek, po obejrzeniu Golec uOrchestra sprawdziłem ich stronę internetową i w sprzedaży była  płyta CD i DVD z koncertu na  Boże Narodzenie, jaki zespół zagrał w Częstochowie. Pomyślałem, że to jest coś, co Joan i ja chcielibyśmy zobaczyć, więc zamówiłem je. Dzisiaj przesyłka dotarła i obejrzeliśmy nagranie. To było doskonałe! To, co mi się w grupie podoba to to, że większość kolęd wykonywana jest w nowoczesnym stylu, ale nie wszystkie. Niektórych z nich po prostu nie można zmienić. W tym spektaklu występował również chór i kilku artystów , jako gości do nich dołączyło. Koszt płyty CD / DVD wyniósł 44zl (15 $), więc jeśli chcesz usłyszeć nowoczesne wersje polskich kolęd można je zamówić z ich strony internetowej .... www.golec.pl. Gorąco polecam. Możesz nie zrozumieć słów, jeśli nie znasz języka polskiego, ale talent, jaki przejawiają jest oczywisty.

Na cotygodniowe zakupy, tym razem w Realu,  wydaliśmy 105zł. Czegoś zabrakowało, bo zostało już sprzedane  ze względu na Sylwestra, więc jutro podczas na naszej cotygodniowej wyprawy do Kandulskich zatrzymamy się w Carrefour i sprawdzimy, czy to mają. W piątek pójdę i zakupię żywność na nasze party.

Last Friday, after watching Golec uOrchestra I checked their website and for sale was the Christmas concert they performed in Częstochowa, a CD of just the music but with a DVD video of the whole concert.  I thought it was something Joan and I would like to see so I ordered it.  It arrived today and we watched it. It was excellent! What I like about the group is that most of the carols are done in a more modern style but not all. Some of them just cannot be rearranged. In this performance they also had a choir and a few guest artists joined them. The cost of the CD/DVD was 44zl($15) so if you would like to hear some modern versions of Polish carols you can order them from their website....www.golec.pl. I highly recommend it. You may not understand the words if you don't know the Polish language but the talent they display is obvious.

105zl was spent today on the weekly shopping, this time at Real market. Somethings were missing, sold out already because of New Year's Eve so tomorrow on our weekly trip to Kandulski's we'll stop at Carrefour and see if they have them. Friday I will go and purchase the food for the party.

No comments: