Friday, May 09, 2014

Jack is Back.

American troops in northeast Poland feeding the bison.

I went across the street to buy some milk and the clerk was stuffing the morning papers with a TV guide. On the front of it was a picture of Kiefer Sutherland and below it said..Jack is Back. A bought the paper to find out when the new series of 24 will begin again and was pleased to see it starts tonight. It's something to look forward to watching because we really like that series.

I found two new conversation partners to talk with and we'll start this weekend. Joan is making spaghetti tonight for dinner. That's good because it is a little chilly outside today.

Poszedłem na drugą stronę ulicy, aby kupić mleko i recepcjonista był farsz poranne gazety z przewodnikiem telewizyjnym. Z przodu to był obraz Kiefera Sutherlanda i poniżej to powiedział .. Jan wraca. Kupił papier, aby dowiedzieć się, kiedy nowa seria 24 rozpocznie się ponownie i był zadowolony, zaczyna dzisiaj. To coś, czekamy na oglądanie, bo naprawdę lubię tę serię.

Znalazłam dwa nowe rozmówców rozmawiać i zaczniemy w ten weekend. Joan robi spaghetti wieczorem na kolację. To dobrze, bo to jest trochę chłodno na zewnątrz dzisiaj.
 
 

No comments: